En tenslotteHet gild in de 19de eeuw. In de revolutiedagen werd niet vergaderd, zoo bleef Mr. WiGBOLD VAN Sypesteyn, die voor het eerst den titel voerde van Secretaris en Thesaurier van het gilde van 1785—1807 in zijn functie. Onder koning Lodewijk bracht in het jaar 1807 een korte opleving. In dat jaar wordt de bovengenoemde functie overgenomen door H. A. G. P. BARON VAN der Capellen. Slechts 10 leden kwamen toen in het Rechthuis te O verveen bijeen en een der oudsten Jhr. David Hoeufft, sinds 1785 lid, wordt tot deken gekozen en Mr. Jan Baron van Styrum tot vinder benoemd. Alle pretenties voor bedanken en overlijden worden vervallen verklaard. Maar de Napoleontische zorgen en nazorgen doen ook het Sint Jacobsgilde kwijnen, en toen men in 1821 weer voor het eerst bijeen kwam, bleek dat Baron van der Capellen die in 1811 de stad had verlaten, de kist onvindbaar had gemaakt, de notulen melden: daar het niet gelukt is de origineele wetten van het gilde onder de voorhanden papieren te vinden werd aan den vinder van 1807, Mr. Jan van Styrum, in 1821 tot deken verkozen en aan den vinder Jhr. David Hoeufft als de eenige overgebleven leden van het bestuur van 1807 opgedragen een nieuwe redactie der wetten te maken die in 1822 algemeen worden goedgekeurd. Daar men ook het saldo en verdere gelden van den vorigen thesaurier niet had ontvangen moesten zelfs administratiegelden worden opgenomen, ofschoon in 1807 aan ontvangsten nog ƒ1460.ge boekt stonden. De jonge secretaris Thesaurier van het gilde Adolf van Wickevoort Crommelin sinds 1807 lid, die tot 1845 de belangen van het gild consciëntieus zou behartigen, converteerde de effecten, die hem waren overgedragen, krijgt dan een ontvangst van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1936 | | pagina 78