zijn leven en zijn persoonlijkheid tevens in dankbare gedachte houdend. Vele anderen gingen heen. Eenigen zullen in het Jaarboek uitvoeriger worden herdacht: G. D. Grom melen, eerste voorzitter van „Koninginnedag" en ge durende een kwart eeuw voorzitter van de Haarlem- sche Bachvereeniging, de oud-leeraar aan de H.B.S. R. Zuidema, de kunstschilder A. L. Koster en Dr. J. B. Schepers, die vele gymnasiasten zich als hun leeraar zullen herinneren, oprichter van de Friesche Vereeniging „Gijsbert Japickx". Naast hen noemen wij hier den drukker M. A. Jacobson, die ons indertijd een aantal afdrukken van de fraaie lithographie van de Hoofdwacht aanbood; den wethouder van finan ciën W. Roodenburg, dien wij voorts als be stuurder van de Openbare Leeszaal kenden; den op 1 Mei zoo plotseling overleden directeur van de 2e H.B.S. Dr. J. J. van den Hoek, een man, die zich zoowel bij de leerlingen van zijn onderwijsinrich ting, als bij hun ouders bemind had weten te maken; Mevrouw J. W. M. Maarschalk-Coppenaal, de echt- genoote van onzen vorigen burgemeester, die op 26 Juni op tragische wijze in den vreemde het leven verloor; als eere-voorzitster en bestuurster van onderscheidene vereenigingen en instellingen zal de herinnering aan haar vriendelijke persoonlijkheid blijven voortleven; den geneesheer, Dr. G. E. A. Broese van Groenou, voorzitter van de Koninklijke Liedertafel „Zang en vriendschap", die op 15 October na een langdurige ongesteldheid te Amsterdam overleed. Dit slechts als greep uit de helaas lange lijst van niet minder bekende en in eigen kring zeker niet minder geliefde personen. Genoemden en ongenoemden brengen wij hier een laatsten groet.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 12