JANUARI een geldleening aan te gaan van 2.000.000.op schuldbekentenis a pari tegen een rente van 31/2%. Aan B. enW. wordt een crediet verleend van ƒ27.500.voor de vernieuwing der walbeschoeiïng van de Brouwers vaart. Verder verleent de gemeenteraad zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. voor den bouw van een nieuwen vleugel aan het Stadhuis. (Zie 28 December 1936). Eveneens wordt goedgekeurd het voorstel betref fende de havenplannen aan het Noorder-Buitenspaarne. 7. Het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard wordt op geestdriftige wijze gevierd. Door brand wordt een gedeelte van perceel Jansstraat 15 verwoest. 8. Het bestuur van „Haarlems Bloei" wordt ten Stadhuize door den burgemeester geïnstalleerd. Op 25 Januari d.a.v. wordt tot directeur benoemd de heer C. S. Th. van Gink te Voorburg. (Zie 29 October en 11 Novem ber 1936). 10. Ds. F. Ch. F. Krafft, predikant der Waalsche Ge meente, houdt een afscheidsrede in verband met zijn vertrek naar Zwitserland. In de Nieuwe Kerk is een nieuw gebrandschilderd raam aangebracht. 12. Tot Algemeen-voorzitter der Kamer van Koophandel te Haarlem en Omstreken wordt in de vacature- G. J. Droste gekozen de heer J. J. Swens. (Zie 27 December 1936). De heer C. ten Boom ontvangt de zilveren legpenning dier Kamer. f De heer P. A. Biersteker alhier, oud rijks-ontvanger der Directe Belastingen te Amsterdam. 13. Het Departement Haarlem van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen besluit tot den verkoop van de voormalige Nuts-Kweekschool (Hazepaterslaan hoek Dreef) aan de Christelijke Vereeniging tot Verpleging van Lijders(essen) aan Vallende Ziekte. t Mevrouw G. S. E. Mees-Schuckinck Kool te Bloemendaal, psychiater van het Medisch Opvoed kundig Bureau. f De heer T. van den Bos, post-ambtenaar en bestuurs lid van de Schaakclub „De Torens".

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 142