114 MAART 17. De heer C. Klijn, gezagvoerder der Stoomvaart- Maatschappij „Nederland". 18. De heer H. de Vries, hoofd der Rijksleerschool, verlaat het onderwijs. Hij wordt opgevolgd door den heer H. Elsinga. Door het overlijden van W. L. Baron Röell van Hazerswoude, gaat de adellijke titel van Baron over op Jhr. Mr. Dr. A. Röell, Commissaris der Koningin in N. H. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit tot het sloopen van de Wasscherij Gehrels en overplaatsing daarvan naar het openluchtmuseum te Arnhem. Oe Tweede Kamer der Staten-Generaal verwerpt het voorstel tot aankoop van de villa „De Zonnehoek" aan de Paviljoenslaan, die bestemd zou worden tot ambtswoning van den Commissaris der Koningin in Noord-Holland. Alhier wordt opgericht een afdeeling van de Neder- landsche Vereeniging voor Luchtbescherming. Prof. Dr. A. F. Holleman te Bloemendaal, oud-hoog- leeraar, herdenkt den dag, waarop hij vóór 50 jaar den doctors-titel verwierf. 20. Tot rechter-plaatsvervanger in de Arrondissements- Rechtbank alhier wordt benoemd Mr. J. H. H. Huls- mann, waarnemend griffier bij deze Rechtbank. "f De heer H. B. Weyland, oud-hoofdcommies ter gemeente-secretarie alhier. 21. In de te dezer stede gehouden vergadering van den Raad van het Synagogaal ressort Noord-Holland (buiten Amsterdam) van het Nederlandsch Israëlietisch Kerkgenootschap wordt tot opper-rabbijn gekozen de heer Moró Ph. Frank te Hilversum. (Zie 20 Juni). 23. De Afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Kinder- bond bestaat 25 jaar. Mej. C. Westendorp, die van de oprichting af deel heeft uitgemaakt van het bestuur, wordt gehuldigd. In de nieuwe brandweer-kazerne wordt de Seinzaal overgebracht. (Zie 10 November.) 24. Het onbewoonde perceel Lange Boogaardstraat 9 brandt gedeeltelijk uit.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 148