123 JULI 21. De heer H. Brunink, penningmeester van de af deeling Haarlem van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", viert zijn 80sten verjaardag. 25. Ds. A. P. Barendregt neemt afscheid als leider der Baptistengemeente wegens vertrek naar Utrecht. f De heer D. W. Niekerk, notaris alhier. 26. De heer Theo van Reijn heeft van B. en W. opdracht ontvangen tot het maken van een beeldhouwwerk voor de aula op de nieuwe begraafplaats aan den Vergierde- weg. 28. De gemeenteraad neemt o.m. de volgende besluiten: a. Aan Ir. F. Graaf van Randwijck wordt eervol ontslag verleend als directeur van het gemeentelijk Waterleidingbedrijf. (Zie 30 Augustus); b. voorloopig zal het Waterleidingbedrijf met het Gas bedrijf worden gecombineerd en in de toekomst zullen deze beide bedrijven en het Electriciteitsbedrijf onder een éénhoofdige leiding worden gebracht; c. tot directeur van de 2e H.B.S. (b) aan het Sant poorterplein wordt benoemd Dr. J. Thie te Amsterdam, d. een crediet van ƒ5750.— wordt verleend voor de verbetering van het gedeelte der Kleverlaan tusschen de Delft en den Spoorwegovergang. (Zie 26 October.) 29. In de gemeentelijke raadzaal wordt een tentoonstelling gehouden, georganiseerd door de directie der Stads- Bibliotheek en Leeszaal, op het gebied der padvinderij, zulks in verband met de Wereldjamboree te Vogelen- zang. Door den bisschop der Oud-Katholieke gemeente, Mgr. H. T. J. van Vlijmen wordt de eerste steen gelegd voor den bouw van een nieuw kerkgebouw dier ge meente aan den Kinderhuissingel. 31. H.M. de Koningin opent te Vogelenzang de Wereld jamboree voor Padvinders in tegenwoordigheid van Lord Baden Powell. Ongeveer 30000 padvinders uit de verschillende landen der wereld, onder wie oin de Kroonprins van Zweden, vertoeven hier gedurende de Jamboree. 1. Ter gelegenheid van de Jamboree wordt in de Groote Kerk een godsdienstoefening gehouden. Op dezen 9

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 157