van Uwen schatbewaarder vonden genade bij de aan wezigen. Uw Voorzitter en Secretaris werden in hun verwachting om herkozen te worden niet beschaamd, terwijl de heer R. D. Baert de la Faille, zooals vermeld bereid gevonden werd onze gelederen te komen versterken. Na een uitvoerige gedachten wisseling en de ontplooiing van de toekomstplannen werd deze gemoedelijke, zoo huishoudelijke bijeenkomst gesloten. Op 8 Juli werd de tentoonstelling der Oprechte Haarlemsche Courant, ter herdenking van het feit, dat deze op 9 Juli 1737 in het bezit kwam van de stadsdrukkers Izaak en Johannes ENSCHEDé, in De Hoofdwacht geopend. Zij duurde tot en met 17 Juli en mocht zich in een druk bezoek verheugen. Het was ons een aangename taak de aloude Haarlemsche drukkersfirma Joh. ENSCHEDé en Zonen deze gast vrijheid te kunnen verleenen. De volgende maand, op 11 Augustus, bezochten we de herstelde Nieuwe Kerk, waar de heer J. C. Slagter, architect der restauratie, ons na een inleiding over de geschiedenis van het gebouw en de laatste werkzaamheden daaraan verricht, rondleidde. Hoewel in dezen tijd geheel Haarlem pleegt verlaten te zijn, iedereen is immers met vacantie, was er voldoende belangstelling, zoodat deze proef, den leden ook in midden-zomer iets te bieden voor herhaling vatbaar is. In het najaar kwamen wij wederom bijeen. Op Woensdag 6 October lazen Mevrouw J. M. Sterck- Proot en de heer J. van Oldenborgh respectievelijk over het Oude Klooster en het Kasteel te Egmond. De beide voordrachten werden met groote aandacht gevolgd, temeer daar op Zaterdag 9 October een bezoek ter plaatse zou worden gebracht, waar aan door 80 personen werd deelgenomen. Allicht

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 15