128 SEPTEMBER Te dezer gelegenheid wordt een tentoonstelling in genoemd gasthuis gehouden. 13. De heer J. Panman, voorzitter der Nederlandsche Reisvereeniging, wordt benoemd tot Ridder in de Kroonorde van Italië. 15. De bovenverdieping van perceel Maerten van Heems kerkstraat 27 brandt uit. 16. In een aantal scholen is een telefoontoestel geplaatst om de leerlingen te leeren telefoneeren. f Mejuffrouw C. J. Farret, oud-directrice der Middel bare school voor Meisjes. Aan Mr. Dr. J. F. Veeren, secretaris der gemeente Bloemendaal, wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend wegens gezondheidsredenen. 18. Het nieuwe Politie-bureau te Bloemendaal, ter plaatse van de vroegere school voor lager onderwijs te Overveen, wordt in gebruik genomen. 19. Het Gereformeerd Gemengd Koor bestaat 25 jaar. 22. "j" De heer H. M. M. Francken, bankier en bestuurslid van de IJsclub voor Haarlem en Omstreken. De gemeenteraad besluit de school in de Prins Hendrik straat in te richten tot bureau voor beroepskeuze en stelt daarvoor een crediet van ƒ1000.— beschikbaar. Later wordt dit besluit in zooverre gewijzigd, dat het gebouw der Chr. School, Nassauplein 2, daarvoor wordt aangewezen. 23. In het Koloniaal Instituut te Amsterdam wordt een borst beeld onthuld van wijlen Ir. A. Stoop, te Bloemendaal. Op de Groote Markt wordt een nieuwe bioscoop, genaamd ,,Cineone geopend. Wegens faillissement wordt ze 8 December weer gesloten. 24. Ter gelegenheid van het feit, dat het op 1 Januari j.l. 100 jaar geleden was, dat in onze stad het gas als straatverlichting werd ingevoerd, wordt in de gemeente lijke Concertzaal een tentoonstelling ,,een eeuw gas" geopend. 26. Ds. Marc Jospin doet zijn intrede als predikant bij de Waalsche gemeente alhier. 29. In de Oude Raadzaal wordt een comité geïnstalleerd, dat gelden zal verzamelen om copieën van werken van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 162