OCTOBER van wijlen den heer G. J. Droste, in leven directeur dier fabrieken. 25. f De heer A. M. Verkerk, oud-bode en concierge der Arrondissements-Rechtbank. 26. De reorganisatie der Kleverlaan tusschen de Delft en de grens der gemeente Bloemendaal is gereed gekomen. 28. In het gebouw in de Schagchelstraat wordt het feit her dacht, dat het Leger des Heils in Haarlem 50 jaar bestaat. 29. De Afdeeling Haarlem en Omstreken van de Neder- landsche Vereeniging voor Huisvrouwen viert haar 25-jarig bestaan. 30. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling gehouden van werken van wijlen den heer A. L. Koster. 31. De heer P. van Tongeren neemt afscheid als inspecteur van Politie wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd. NOVEMBER 1. Heden verschijnt het Koninklijk Besluit van 29 October, waarbij Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, burge meester van Zwolle, wordt benoemd tot burgemeester van Haarlem. (Zie 13 en 16 November). 2. De heer H. Snijders te Heemstede, oud-schoolhoofd en een bekend figuur in den Vrijzinnig Democratischen Bond, viert zijn 80sten verjaardag. f De heer E. Brons, belast met de leiding der bank biljetten-drukkerij van de N.VGrafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen. 4. De Firma B. J. van Liemt aan de Groote Houtstraat en het Verwulft viert haar 60-jarig bestaan. Alhier wordt opgericht een Gemengd Geheelonthouders Zangkoor. 5. Verschenen is een rapport over de bedrijfsstelling te Haarlem. Daaruit blijkt, dat alhier 6300 ondernemingen en 3300 winkels zijn. 6. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot lid van de Algemeene Rekenkamer de heer D. O. Norel, inspec teur der Directe Belastingen. Zuster Geesje van der Vecht viert haar 40-jarig

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 165