135 DECEMBER Visschersmeisje" door Th. C. Lourijsen, „De Vis- schersjongcn" door R. Gerbrands en „Hille Babbe" door H. J. Wesseling. Voorts biedt de beer Joh. Visser een door bem zelf vervaardigde copie van een schilderij van Frans Hals aan. Ook deze wordt aanvaard. In de Stads-Bibliotheek en Leeszaal wordt een Vondel tentoonstelling gehouden. 14. De heer Lieven Duvosel, dirigent van „Die Spaerne- sanghers" viert zijn 60sten verjaardag. 17. Bij de verkiezing van leden der afdeeling Klein Bedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken worden gekozen de heeren G. J. W. Mathot, H. H. Meijer, B. W. Lasschuit (aftredend), Th. S. J. Hooij, J. J. Voet en C. Koster. (Zie 21 December.) 18. Verschenen is de gemeentebegrooting voor 1938. Het geraamde tekort bedraagt ƒ1.067.295.'waarvoor bijdragen van het Rijk worden gevraagd. Voorgesteld wordt de opcenten der belastingen ongewijzigd te laten. 19. f Mr. G. Vissering te Bloemendaal, oud-president directeur van de Nederlandsche Bank. 20. Ir. H. T. Zwiers, architect B.N.A., wordt door het gemeentebestuur van Amsterdam uitgenoodigd plannen te ontwerpen voor een te bouwen raadhuis aldaar. 21. De vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken neemt afscheid van de uittredende leden A. H. Baron van Hardenbroek van Ammerstol, Ir. W. J. Burgersdijk en D. Treur (Grootbedrijf) en J. Hylkema, J. L. Uitzinger enD. W. Miezerus (Klein Bedrijf). Aan Baron van Harden broek van Ammerstol, die van 1922 af voorzitter is geweest van de afdeeling Groot Bedrijf wordt de gouden legpenning der Kamer aangeboden. 22. De gemeenteraad besluit School No. 17 aan de Wil- helminastraat te verplaatsen naar het Floraplein ter plaatse van de vroegere Haarlemsche Schoolvereeni- ging. Voorts wordt aan B. en W. een crediet verleend van ƒ4500.voor de verbreeding van den rijweg van de Wagenweg aan de zijde van het Florapark, door versmalling van het voetpad.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 169