zou bij een enkele rondleiding veel van het gesprokene verloren zijn gegaan; wij kwamen nu beslagen ten ijs, zoodat ook deze proefneming geslaagd kan genoemd worden. Helaas kregen de heeren meer te zien dan de vrouwelijke deelnemers, aan wie geen toegang tot het nieuwe klooster werd verleend. Het bestuur biedt den slachtoffers van zijn onnadenkendheid veront schuldigingen aan en zal dergelijke gebeurlijkheden in de toekomst voorkomen. De gulle gastvrijheid door den heer van Oldenborgh aan het slot geboden, moge een pleister op de geslagen wonde zijn geweest. Tenslotte voerde de heer H. Korringa ons op 15 December met snelle vaart door Nederland met zijn voordracht over de bestaande stadspoorten. De vele fraaie lantaarnplaatjes naar eigen opnamen gaven een duidelijk beeld hoe de poort het stadsbeeld verfraait. Toen de spreker ons ook alle poorten van Haarlem liet zien, zal het menigeen gespeten hebben, dat heden ten dage alleen de Amsterdamsche Poort een van de vele, die onze wallen aan alle zijden sierden het houweel van den slooper is ontgaan. Onze rij van uitgaven werd wederom uitgebreid. Het Jaarboek 1936 verscheen in Juli. Het moge in in het U bekende uiterlijk met zijn regelmatig weer- keerende rubrieken en de steeds wisselende bijdragen U eenige genoegelijke en leerzame uren hebben be zorgd. Onzen Voorzitter vonden we bereid zijn lezing ,,Haarlemsche jeugdherinneringen" te boek te stellen. Deze uitgaaf trok groote belangstelling, zoo groot zelfs, dat de oplaag van duizend exemplaren, op enkele tientallen na is uitverkocht. Zeer veel kostbaar bezit aan historische gebouwen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 16