15 treffelijk Burgemeester van Haarlem te worden, door wiens krachtige medewerking met allen die van goeden wille waren, de grondslag is gelegd voor de moderne ontwikkeling onzer stad. De duinwaterleiding, de lichtfabrieken, het Slachthuis, de keuringsdienst voor levensmiddelen kwamen mede dank zij zijn initiatief tot stand, terwijl het toilet van de stad, zijn straten, pleinen en plantsoenen door zijn zorg een groote verbetering onderging. Ambtenaren en deskundigen, wier werk hij op prijs stelde, konden in sterke mate op zijn steun rekenen; bijvoorbeeld de heer L. A. Springer bij zijn reorganisatie van de Hout. Zooals hij plichtsvervulling van anderen eischte en ook wist te beloonen, zoo was hij zelf een toonbeeld van plichtsbetrachting, ook voor het gold vrijwillig op zich genomen besognes. Gedurende zijn lidmaatschap van Gedeputeerde Sta ten van Noordholland, dat op zijn burgemeesterschap van Haarlem volgde, nam hij zeer actief deel aan het Beheer van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort en aan de Financieele Commissie. Bezoeken aan alle deelen der Provincie, aan Musea en tentoonstellingen stonden voortdurend op het programma. Persoonlijk onderzoek ter plaatse speelde in zijn geheele leven een groote rol, hetgeen in 't bijzonder naar voren trad tijdens de groote watersnood van 1916, als bij de vele buitenlandsche reizen die hij in de naoorlogsjaren ondernam, waaronder reizen naar Nederl. Indië, Spanje, het Heilige Land. Zijn belangstelling voor allerlei onderwerpen van cultureelen aard en de ambitie om zich daarvan op de hoogte te stellen zijn in deze laatste periode van zijn leven onuitputtelijk. De Inwendige Zending in Noordholland, de Hol-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 27