23 deed hij hiervoor in persoon archivalische onderzoe kingen, ook buiten Haarlem. Zoo heeft hij het 6de< 10de deel van genoemd woordenboek (1924'1937) met ruim 30 Nederlandsche levensbeschrijvingen ver rijkt, en voor de aanvullingsdeelen, die in de bedoeling liggen der uitgevers van het met 10 deelen voorloopig afgesloten werk, had de heer Zuidema reeds verschil lende biografieën in voorbereiding, o.a. van GlDEON Busken Huet, wiens moeder nog in het 10de deel kon worden beschreven. Het bijeenbrengen van ge gevens voor dit laatste leven is aanleiding geweest tot de uitvoerige schets, die de heer Zuidema in het Jaarboek 1935 onzer Vereeniging Haerlem tot zijn levendige voldoening zag opgenomen: De vrouw van Busken Huet. In zijn apart hoekje op de Stads Bibliotheek is de heer Zuidema jaren lang als vriend der Bibliotheek, een bekende figuur geweest, dien men gaarne steeds ter wille was. Bij het afscheid van den vorigen direc teur in 1934 had hij de fijngevoelde attentie, om de fraai bewerkte oude gangbank (uit oud familiebezit van mevrouw Zuidema), die sinds 1921 gastrecht genoot ter Bibliotheek, thans in eigendom aan te bieden aan deze instelling. Vergezeld van zijne echt- genoote sprak hij bij die gelegenheid in dichtregelen o.a. Van mijn oprechte, innig-hechte erkentelijkheid Voor nooit volprezen, weergalooze hulpvaardigheid, Door mij jaar-uit, jaar-in, van week aan week Genoten op de Stads Bibliotheek (In 't onvergeetlijk hoekje Met foliant en boekje) Van U, vriend-directeur en heel Uw mij bevriend ambts-personeel, Getuig' op d' oude plaats na mij nog jaren langk Mijn oude wel besneden eikenhouten bank.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 39