27 Succes op binnen- en buitenlandsche tentoonstellin gen bleef niet uit. In 1916 ontving bij de gouden medaille, door Hare Majesteit de Koningin beschikbaar gesteld, op een schilderij, dat tentoongesteld was op ,,Arti et Amicitiae". In het Frans Halsmuseum en in het Teyler-Museum vindt men een paar fraaie stalen van zijne kunst. Met de schilders N. Bastert en Edzard Koning organiseerde hij meermalen tentoonstellingen in ver schillende steden van het land. Als men den heer Bastert spreekt, gewaagt hij van vele aangename herinneringen die hij aan Koster behoudt en prijst hem om de nauwgezetheid waarmede hij zakelijke aangelegenheden placht te regelen. Overigens mocht hij met zijn ondernemingen niet in die mate slagen, dat hij door deze geheel buiten zorg kon bestaan. In het Regeeringscomité werkte hij mede aan de inrichting van de Nederlandsche afdeeling der Biennale te Venetië. Het laatst ondernam hij voor een combinatie Neder landsche schilders in particulier initiatief een reis naar Denemarken waar hij in Arhus en Odense tentoon stellingen hield. Van een voortzetting der reis naar Oslo en Finland moest worden afgezien omdat juist op dat oogenblik een bank te Oslo sprong waarbij het geheele noorden scheen te zijn gemoeid. Voorgaande reizen naar Oslo hadden beter resultaat gegeven en steeds mocht hij een zeer voorkomende medewerking der gezantschappen ondervinden. Koster was mede oprichter van een Fonds voor weduwen en weezen van schilders, dat sinds jaren gunstig werkt. In 1895 werd hij gekozen tot voorzitter van het 3

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 45