30 in den kring der Haarlemsche Friezen werd in 1936, dit gouden dichterfeest herdacht en zij, aan wie die eersteling was gewijd, zat als zijn trouwe en gelukkige echtgenoote dien avond naast hem. In Tilburg kwam het eerste deel tot stand van zijn meest bekend en hoogst aangeslagen werk: het dichterlijk epos ,,Bragi". Met deel twee en drie werd het te Haarlem voltooid. Reeds vroeger begon hij ook in 't Friesch te dichten en verschenen van zijn hand verzen in het door Pieter Jelles (Troelstra), zijn tijdgenoot aan de Groninger academie, opgericht tijdschrift „For hüs en hiem". In den loop der jaren vond men in de kolommen van vrij wel eiken Frieschen periodiek en in dag- en week bladen dichterlijke uitingen van Schepers. Toen hij ambteloos was geworden vond hij ook den tijd zijn Bragi in het Friesch over te brengen, of, misschien juister, te herscheppen. Met zijn overige geschriften ligt deze arbeid in de Provinciale Friesche Bibliotheek te Leeuwarden in manuscript. Het geslacht Schepers was van oorsprong Geldersch. De overgrootvader van Dr. J. B. Schepers was door het onderwijs, dat hij later met het ontvanger schap verwisselde, naar de Friesche grietenij Het Bildt gekomen. Maar reeds diens zoon, Schepers' grootvader, was als dokter te Woudsend volkomen friesch geworden, maakte er verzen en schetsen in 't Friesch. De kruising met het Geldersche bloed heeft mogelijk voorkomen, dat Dr. Schepers tot provincia lisme verviel, hoe goed Fries hij ook was. Hij was allereerst Groot-Nederlander. Met Dr. Garrer, den vorigen rector gymnasii, stichtte hij een Flaarlemsche afdeeling van het Algemeen Nederlandsch Verbond. Hij was medeoprichter van de Haarlemsche afdeeling der Zuid-Afrikaansche Vereeniging. Reeds in zijn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 50