als een vriend, dien zij noode zullen missen. Hij ruste in vrede1 De heer H. E. Knappert, oud-archivaris der Ge meente, gaf ons te kennen, dat hij wegens blijvende vestiging te Bussum, zijn mandaat ter beschikking stelde. Ook hem zijn wij veel dank verschuldigd voor zijn arbeid en steun ten behoeve van Haerlem, terwijl wij zijn voorlichting nimmer tevergeefs inriepen. Zijn fijnen geest zullen wij in ons midden missen. Moge het hem gegeven zijn met zijn echtgenoote nog vele jaren van zijn otium" in het schoone Gooi in goede gezondheid door te brengen. De burgemeesterwisseling in onze stad ging ook Haerlem niet onopgemerkt voorbij. Niet alleen werd het bestuur in de gelegenheid gesteld van zijn Eere voorzitter C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom afscheid te nemen, die kort daarna zijn bestuursfunctie neerlegde, ook den nieuwen burgervader, Dr. J. E. Baron DE Vos van Steenwijk mocht het als zoodanig begroeten en spoedig, tot zijn vreugde, bereid vinden het eere-voorzitterschap te aanvaarden. Het stemt ons zeer dankbaar, dat de installatie reeds in de Algemeene Vergadering van 9 Juni kon geschieden en Uw secre taris haastte zich dien avond de woorden van den burgemeester te notuleeren, welke een belofte voor onze vereeniging inhielden.,,ik zal met veel belang stelling het werk van Haerlem blijven volgen". De opengevallen bestuursplaatsen werden vervuld door Mejuffrouw Dr. G. H. Kurtz, archivaris der Gemeente en Ir. G. Friedhoff, hoofdingenieur van Openbare Werken, een versterking van het historische en bouwkundige element van ons bestuur in het alge meen, en verdubbeling van het vrouwelijke bestanddeel in het bijzonder, waarover wij ons slechts kunnen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 12