verheugen. Want bevat niet dit Jaarboek, één ar tikel door beiden gezusterlijk opgesteld 1 Mevrouw J. M. Sterck Proot en Mr. C. M. J. de Jongh, de periodiek aftredende bestuursleden, stel den zich tot ons genoegen wederom beschikbaar en werden op de Algemeene Vergadering bij acclamatie voor een tijdvak van drie jaren herbenoemd. De ledenlijst heeft weer vele wijzigingen ondergaan: er waren een aantal „afvalligen", maar daarnaast en gelukkig meldden zich velen aan, die zich aan de bron van Haerlem wenschten te laven en dank zij deze dorstigheid was de vloed gelijk aan de eb, we handhaafde ons op het hoogste peil van verleden jaar. Talrijke Haarlemmers scheidden ook in 1938 uit het leven. Het bestuur acht het zijn droeve plicht een aantal der velen in het Jaarboek door vriendenhand te doen gedenken: ons bestuurslid Mr. W. F. C. C. Pijnacker Hordijk, den oud-notaris M. J. Beets, den oud-administrateur ter gemeente secretarie P. Kalbfleisch, Mr. Joh. Enschedé, den arts M. Jessu- run, Mevrouw A. J. Schuil-Hol, de bekende zang- leerares, Mej. C. de Leeuw, wier schuilnaam Geer- truida Carelsen U wellicht meer bekend in de ooren klinkt. We zijn dengenen, die zich op onze uitnoodi- ging aan dezen zoo piëteitvollen arbeid wijdden, zeer erkentelijk. Verder dienen hier vermeld te worden: Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen, oud-vice- president der Rechtbank, den schilder Jan Visser, laatstelijk wonende te Zandvoort en Professor Dr. H. DE Hartog, eertijds predikant te dezer stede. Reeds tweemaal noemde ik U het Jaarboek 1938, zoodat U van het verschijnen van deze uitgaaf ook

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 13