ditmaal wederom verzekerd kunt zijn. Moge ook de inhoud van zijn voorganger U menig onderhoudend en leerzaam uur hebben bezorgd. Wie de gelukkige bezitter is van deze jaarboeken en de reeks der afzon derlijk verschenen uitgaven der vereeniging beeft een verzameling artikelen en wetenswaardigheden, die zooals wij zonder overdrijving mogen zeggen van groote waarde is. In 1938 zagen verder het licht: le. „Rondgangen door Haarlem" van de hand van Mevrouw J. M. Sterck-ProOT. Een handig gidsje in zakformaat, dat de voornaamste bezienswaardigheden van de oude stad beschrijft. De vijf wandelingen gaan langs grach ten, straten en pleinen; enkele bezienswaardigheden worden ook van binnen bezocht, terwijl de kaartjes den belangstellende voor dwalen behoeden. De Groote Markt is voor eiken rondgang (ongeveer 30 a 45 minuten) als uitgangspunt genomen; 2e. „Wevers- werkplaatsen" door Dr. A. Heppner. Dit fraaie werkje in een toepasselijk omslag, verhaalt ons hoe in de 17e eeuw te Haarlem het bloeiende handwerk der linnenwevers oorzaak was tot het ontstaan van een ware „school van weverschilders". Het boekje is verlucht met achttien afbeeldingen voorstellende weverswerkplaatsen en op de weefkunst betrekking hebbende toestellen, naar schilderijen van een zestal Haarlemsche meesters. De uitkomsten van den verkoop toonen aan, dat vele leden zich de beide uitgaven aanschaften. Laten nogmaals velen tot het koopen ervan besluiten: een belooning voor de moeite, welke de auteurs zich bij de samenstelling hebben getroost en een aanmoediging voor ons om op den ingeslagen weg voort te gaan. Een tweetal tentoonstellingen, evenveel excursies

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 14