daarnaast (thans no. 6) was het huis van een der typen van dit stadsgedeelteJan de Goeije. Dat deze vanwege de deftigheid wel naar de Stads Bibliotheek ging en daar t een en ander beleefde, een buurman een dag meenam naar de Leidsche studentenfeesten en dezen in den steek liet (toen hij ander gezelschap ontmoette) met de hartelijke woorden: „Nu Erdtsieck, jij zal je weg wel vinden", zou verzwegen kunnen worden als hij niet in den eersten tijd van de paarden tram een zekere komische vermaardheid had gekregen als tram wellusteling De aandeelnemers dezer nieuwe onderneming kregen bij de opening bij elk aandeel een pak tramkaartjes (50, naar een der belangstellende brieven vermeent) en daar de Goeije vele aandeelen genomen had, zat hij dik in de tramkaartjes; hij liet ze niet ongebruikt en aangezien hij trammen een aangename verpoozing vond, liet hij zich voortdurend van den Hout naar het Station v.v. rijden. In hetzelfde huis (thans is er de apotheek van wijlen Remmers en Zoon in gevestigd) woonde de familie Joles; van de laatstlevenden van deze familie is het legaat afkomstig, waarvan het Israëlitisch ziekenhuis is gebouwd. .AIozes Joles en zijn zuster hebben zich heel wat getroost om het groote kapitaal te vergaren, daartoe benoodigd. Naast hotel Funkler (stadwaarts) woonde in den ouden tijd meer dan 100 jaar de familie Erdtsieck in hun schildersaffaire en daarnaast kruidenier Tromp, (in een zaak, die ook ruim een eeuw bestaan heeft) die man van de klok precies elf uur 's avonds zijn gordijnen liet zakken. De bewoners van de Kruisstraat konden op dit punt nog al eens van militair vertoon genieten, als de Huzaren hier hun ochtend oefeningen (in de duinen bij Zandvoort, de voormalige renbaan) eindigden onder de tonen van hun muziek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 152