en een viertal lezingen vulden verder het Ver- eenigingsjaar. Van 15 tot en met 30 Januari was in de groote tentoonstellingszaal van het Frans Hals Museum de „Heemkunde tentoonstelling" ingericht door de Com missie voor Heemkunde, aan de tot standkoming waarvan wij onze medewerking verleenden. De ten toonstelling, welke door Prof. Dr. G. A. van Poelje, directeur-generaal van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen werd geopend, omvatte ruim 30 inzendingen van allerlei aard, waaruit het schoone uit eigen omgeving bleek. Tal van officieele diensten verleenden hun medewerking. Ook Haerlem was door een inzending vertegenwoordigd. Talloozen bezochten deze belangwekkende tentoonstelling, maar het waren vooral, dank zij de medewerking van den Wethouder van Onderwijs, de leerlingen van de Openbare en Bijzondere Lagere Scholen, M.U.L.O., Middelbaar en Hooger Onderwijs, die de tentoon stelling bij duizenden bevolkten. De Curator van Teyler's Physisch Kabinet noodigde de leden tot het bijwonen van een herdenkingsavond gewijd aan Dr. Martinus van Marum op 20 Januari in de aula van Teyler's Museum. Een talrijk gehoor luisterde met aandacht naar de voordracht van Mejuf frouw Dr. A. M. Muntendam, die het leven van dezen Haarlemschen geleerde en diens beteekenis voor zijn tijd schetste. Op Zaterdag 22 Januari waren wij de gast van het oudheidkundig genootschap Amstelodanum en woonden wij de lezing van den heer A. A. Kok bij over het onderwerp: „Wat er in een menschenleeftijd in Amsterdam verdween en wat er kon worden behouden of hersteld".

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 15