133 JANUARI 15. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling van Heemkunde gehouden, georganiseerd door de Com missie Heemkunde in samenwerking met de Vereeniging „Haerlerri'Prof. Dr. G. A. van Poelje spreekt daarbij een openingswoord. De Protestantsche 0 ud-weezenvereeniging viert haar 25-jarig bestaan. 18. f De heer H. W. Hartgerink, oud-gemeenteraadslid van Haarlemmerliede en Spaarnwoude en eere-voor zitter van de IJsclub ,,Christiania De heer J. H. A. Kruimel te Bloemendaal wordt gekozen tot voorzitter van de afdeeling grootbedrijf der Kamer van Koophandel alhier. 20. f De heer J. W. L. van der Pigge, boekhouder bij de N.V. C. G. van Tubergen s Bloembollen en Zaadhandel. Ir. J. Ouwehand wordt gekozen tot wethouder der gemeente Bloemendaal. De gemeenteraad benoemt tot gemeente-secretaris te Bloemendaal den heer G. J. de Groot. 22. f Zuster Betsy Borger, adjunct-directrice van het Binnengasthuis te Amsterdam en vroeger verpleegster te Haarlem. 23. De Noord-Scboterkerk van de Gereformeerde gemeente is uitgebreid met 250 zitplaatsen. De Bond van Jong Liberalen houdt alhier een winter- conferentie, waarbij als spreker optreedt Jhr. ir. O. C. A VAN Lidth de Jeude. 24. t De heer C. A. van Beugen Bik, gepensioneerd luitenant-kolonel der Infanterie. 26. De gemeenteraad besluit tot overneming van 86 wonin gen in Tuinwijk-Zuid; voorts tot verkoop van gronden aan de Louise de Colignylaan voor den bouw van 51 woningen; en tot het inrichten van het perceel Jacobijnestraat 24 tot een rijwielbergplaats. -f- De heer J. de Graaf, werkzaam bij de H.O.V. 27. Prof. Dr. M. E. F. Th. Dubois herdenkt zijn 80sten verjaardag. Hij wordt benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. De Afd. Haarlem van den Cbristelijken Nationalen Werkmansbond herdenkt haar 40-jarig bestaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 165