137 MAART toonstelling gehouden door de Broederécbapo-Federatie, waaraan 20 vereenigingen deelnemen. 12. „Nieuw Leven", afd. Haarlem van den A.N.G.O.B. herdenkt haar 25-jarig bestaan. 13. Als opvolger van Mgr. Pichot, wien wegens gezond heidsredenen eervol ontslag is verleend als vicarus- generaal, is benoemd Mgr. N. L. A. Ammerlaan, regent van het Seminarie Hageveld te Heemstede. 14. Alhier is opgericht de Afdeeling Noordholland van het Ivoren Kruia. Deze vereeniging stelt zich ten doel tandheelkundige hulp aan de bevolking te verleenen. f De heer A. Krijt te Heemstede, oud referendaris aan de Provinciale griffie te Utrecht. 16. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling geopend „Hoe teekent bet kind in IndiëV' 17. Gedeputeerde Staten van Noordholland vernietigen het besluit van den gemeenteraad te Bloemendaal om een Christelijke school te Overveen te bouwen. De ge meenteraad voornoemd besluit in beroep te gaan bij de Kroon. 19. De heer J. Verkoren, commies bij de gemeentelijKe Duinwaterleiding alhier, herdenkt zijn 40-jarig ambte naarsschap bij de gemeente. De firma Wisbrun en Liffmann viert haar gouden 23. 't De heer P. Kalbfleisch, oud-administrateur ter gemeente-seretarie. De gemeenteraad besluit het batig saldo van de krans Hals-tentoonstelling, groot 20.000.- te bestemmen voor oen £onds voor Kunst0n.a3.rs. 24. E. Edel, bekend arts alhier. In de synagoge alhier wordt een gedenkraam aan geboden, door den heer B. J. Chapon (Zie 18 Juni). De Afdeeling Haarlem van de Koninklijke Vereenigmg Ooet en IVest herdenkt haar 25-jarig bestaan. 25. De heer G. A. Frantzen, hoofdinspecteur bij het G.E.B. alhier, herdenkt het feit, dat hij 25 jaar in dienst der gemeente is. Ds. E. T. van DER Born uit Helpman (Gr.) doet zijn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 169