APRIL 9. De Vereeniging HaerLemhoudt in haar gebouw De Hoofdwacht een tentoonstelling van werken van den heer G. J. H. Kerkhoff. f De heer J. W. VAN Santé, oud-voorzitter en eerelid van den Nederlandóchen Aannemerébond. 11. De boomen op de Gedempte Oude Gracht zijn gerooid in verband met de toekomstige reorganisatie van dit stadsgedeelte. 12. Prof. Dr. E. van Slogteren te Heemstede ontvangt te Londen van de Royal Horticultural Society de Peter Barr Memorial cup. 16. Op het graf van wijlen Ds. P. A. E. Sillevis Smitt, in leven predikant bij de Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband, wordt een gedenkteeken onthuld. 20. De heer A. Loerakker herdenkt zijn 25-jarig lid maatschap van het Hoofdbestuur van den R. Katholie ken Landarbeidersbond. Mgr. J. P. Huibers, bisschop, deelt hem mede, dat Z.H. de Paus hem heeft benoemd tot Ridder in de Orde van St. Sylvester. 21. De afdeeling Haarlem van den R. Katholieken Vrouwen bond herdenkt haar 25-jarig bestaan. 22. f De heer Th. DoLLé, vroeger belast met de leiding der afdeeling electriciteit van de GrafUche Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. 26. Benoemd tot dirigent van het Reóidentie-orkeét de heer Frits Schuurman, directeur van de H.O.V. alhier. 27. f De heer H. de Jong, oud-hoofdcommies der Ned. Posterijen alhier. f De heer J. Koper te Zandvoort, oud-schipper van de Reddingsboot. De heer Bartels treedt af als lid van den gemeenteraad te Haarlem. Hij wordt opgevolgd door den heer G. Blokdijk. De gemeenteraad besluit tot aankoop van het huis in de Rustenburgerlaan, dat was blijven staan na de reorganisatie voor den nieuwen weg naar Amsterdam en bij het publiek den naam had gekregen van „het eiland". Voorts verleent de gemeenteraad twee credieten, n.l. 326.000 voor de uitbreiding van het Stadhuis, en 10

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 171