140 APRIL ƒ147.500 voor verbetering van den verkeerstoestand bij de Schoterbrug. 3. Tot lid van de Koninklijke Academie van Wetenschappen is benoemd Prof. Dr. J. H. Thiel. 29. f De heer S. W. DE Clercq te Bloemendaal, hoofd ingeland van den Haarlemmermeerpolder en oud-voorzitter van de H. O. V. MEI 1. Benoemd tot algemeen directeur van de Nederlandsche Reisvereeniging de heer J. Panman, vóórdien algemeen V oorzitter. Het Haarlemsch Waterleidingbedrijf bestaat 40 jaar. In het Kerkgebouw der Oud-Katholieke gemeente in de Kokstraat wordt de laatste godsdienstoefening ge houden. (Zie 17 Mei). 2. De heer P. Voogd treedt af als lid van den gemeente raad. Hij wordt opgevolgd door den heer M. Doorne bosch. De gemeenteraad besluit tot het aangaan van een geldleening groot ƒ13.193.000..ter vervanging van andere leeningen tot dit gezamenlijk bedrag. De leening gaat in op 1 Augustus a.s. De rente is voor de eerste 10 jaar 3% en daarna 31/2 4. De heer W. W. van der Weijde, hoofd der O.L.-school aan de Haarlemmerliedestraat, herdenkt den dag, dat hij gedurende 25 jaar aan die school is verbonden. 5. De tarvomeelfabriek aan het Z.B. Spaarne brandt uit. 7. Ds. C. Veen treedt af als directeur van de Haarlemsche Jongemannen Vereeniging. 8. "f De heer J. D. Franse, oud-hoofd eener school te Haarlem. 13. De heer H. van de Weijer, inspecteur van het lager onderwijs in de Inspectie Haarlem, herdenkt den dag, dat hij gedurende 40 jaar aan het onderwijs is verbonden. 14. Bij het Sportfondsenbad wordt een golvenbad in werking gesteld. 15. De R. Katholieke Volksbond herdenkt te Haarlem zijn 50-jarig bestaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 172