142 JUNI 2. De banketbakkerij van den heer H. Ferd. Kuipers bestaat 75 jaar. 3. Aanbesteding voor den bouw van een christelijke school voor lager onderwijs aan het Roerdompplein. Laagste inschrijver is de heer G. A. M. Sprengers te Haarlem voor een bedrag van ƒ57.650. De heer K. Roosjen, hoofd der Noorder school, viert zijn zilveren jubileum als zoodanig. 4. f Mejuffrouw A. G. de Leeuw (schrijfster onder het pseudoniem Geertruida Carelsen), bekend letterkun dige en journaliste. 7. De heer B. Fransen herdenkt den dag, dat hij 50 jaar in dienst is bij de Firma Joh. Enschedé en Zonen. Hem wordt de eere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. 17. f De heer Leo Brinkman, restaurateur aan het Hout plein. 18. De Vlaamsche Weg, die een verbinding vormt tusschen de Houtvaart en Ramplaan, wordt in gebruik genomen. In de Synagoge is het glasraam geplaatst genoemd onder 24 Maart j.l. 19. j" De heer P. W. Waller te Overveen, oud-penning meester van het Nederlandéch Olympiach Comité en voor zitter van de Stichting Nederlandéch Poétmuéeum. 21. f De heer H. K. M. Koornblik, oud-bestuurslid van de Koninklijke Letterlievende Kereeniging J. Cremer" 22. f De heer K. Brants, oud-hoofdinspecteur van het Lager Onderwijs en oud-lid van den gemeenteraad. De gemeenteraad besluit medewerking te verleenen tot het verstrekken van melk aan scholieren; voorts wordt besloten om de inning der gelden voor gebruikte electriciteit en gas per maand te doen geschieden. Verder wordt de huur van het orgel in het Concert gebouw van ƒ40.— op 25.gebracht, en een crediet van ƒ2400.beschikbaar gesteld om aan schoolkinde ren ter gelegenheid van het a.s. Regeerings-jubileum van H.M. de Koningin een herinnering aan te bieden. 24. De Neder la ndéche Kereeniging ,,Onze Kloot" vergadert te dezer stede.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 174