145 JULI singelgracht om te leggen, waarvoor 121.300.ter beschikking wordt gesteld. Ook wordt aan B. en W. een crediet verleend voor den aanleg van een sport terrein aan het Noorder Buitenspaarne. "j* Mevrouw A. J. Schuil-Hol, bekend zangleerares. f De heer L. Schoorl, voorzitter van ,,Die Spaerne- sanghers" en directeur der Nederlandsche Raffinaderij en Petroleumproducten. 31. f De heer A. E. Beekman, automobielhandelaar en ouderling der Ned. Hervormde gemeente. AUGUSTUS 4. f De heer G. Kruijt, oud-gezagvoerder van de stoom vaart-Alij. Nederland. 5. De heer J. Bood, brigade-commandant der Rijks- veldwacht, herdenkt den dag, dat hij gedurende 25 jaar daarbij werkzaam is. 9. f De heer H. Wensing, leider van een advertentie bureau. 10. Ds. H. E. Beker, predikant bij de Ned. Hervormde gemeente, herdenkt zijn 25-jarig predikantschap. 16. t Dr. F. DE Haan alhier, oud-lands-archivaris te Batavia. 20. Op de werf van de Haarlemsche Scheepsbouw-Maatschappij is het schip De Prins Bernhard gebouwd in opdracht van de N.V. Gemengd Bedrijf Vaartuigendiensl Suriname. Het schip wordt te water gelaten. 24. Dr. A. Melchior schenkt aan de gemeente, ter plaatsing in het Frans Halsmuseum, een collectie oude medische instrumenten. De gemeenteraad stelt ƒ10.000.ter beschikking voor den herbouw van de molen De Adriaan. Dit besluit wordt later vernietigd door Gedeputeerde Staten van Noordholland. 26. Op Elswout wordt, ter gelegenheid van het regeerings- jubileum van H.M. de Koningin, het openluchtspel .Eenheid door Oranje" opgevoerd. De nieuwe school voor lager onderwijs aan den Graije- nestersingel wordt in gebruik genomen. 29. De Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur spreekt zich uit voor het treffen van bedrijfsmaatregelen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 177