welke gebouwen wel en welke thans niet meer bestaan, ons wederom overtuigende hoe nuttig het is opnieuw de aandacht op het vele schoons dat Haarlem bood en nog biedt te vestigen. De Algemeene Vergadering op 9 Juni werd in den aanvang reeds genoemd. Zij mocht zich in een grootere opkomst dan vorige jaren helaas het geval was, ver heugen. Dat Mejuffrouw Dr. G. H. Kurtz na afloop een korte belangwekkende voordracht hield over „De ontwikkeling van de stad Haarlem aan de hand van kaarten", zal daaraan niet vreemd zijn geweest. Het bestuur meende deze proef te moeten nemen en zal deze zeker herhalen. Op 30 Juli volgde een excursie naar Gouda, ter bezichtiging van de „Tentoonstelling Goudsche Glazen 1938". Tachtig leden reden in drie autobussen, door een vriendelijken zomerzon bestraald, door het mooie hollandsche landschap naar deze Zuid-Hollandsche stad; in de St. Janskerk werden we door onderlegde, wei-bespraakte gidsen rondgeleid, die ons de schoon heid der talrijke ramen ook in details beschreven en ons op de typische onderdeelen wezen. Een kort bezoek aan het Stadhuis, waar vooral de Raadzaal en de Burgemeesterkamer de aandacht trokken, volgde. Na een kopje thee gedronken te hebben keerden wij naar huis terug. Op Zaterdag 17 September brachten 70 leden een bezoek aan de „Tentoonstelling van meesterwerken uit vier eeuwen" in het Museum Boymans te Rotter dam, schilderijen en teekeningen uit particuliere ver zamelingen in Nederland, bijeengebracht gedurende de veertigjarige regeering van H. M. Koningin Wil- HELMINA. Het bestuur vergaderde ook in 1938 weer eenige

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 17