SEPTEMBER 15. De burgemeester opent het Zusterhuis van het Diaco- nessenhuis. Dr. Ir. F. Bakker Schut, inspecteur der Volksgezond heid voor de provincies Groningen en Drenthe, wordt in gelijke functie te Haarlem benoemd voor de provincie N o ordh olland 16. Ds. W. H. H. Dijkman herdenkt den dag, dat hij vóór 50 jaar het predikambt aanvaardde bij de Ned. Her vormde Kerk te Breskens. 17- t De heer J. C. Keur, oud-directeur der Stads- Apotheek. 18. Dr. K. H. Miskotte houdt een afscheidsrede in de Groote Kerk in verband met zijn vertrek naar Am sterdam. 21. In het gemeentelijk Concertgebouw wordt een tentoon stelling gehouden van kruideniers- en koloniale waren, onder den naam van Hawet. In de Groote Kerk wordt een dienst van verootmoedi ging en gebed gehouden, waarin predikanten van verschillende kerkgenootschappen optreden. (Zie 27 September). 22. f De heer H. van Bockhoven, penningmeester van het Doopsgezind Zangkoor. De Bond van Hotelhouders, Horecaf houdt te dezer stede een congres. 23. Haarlems Bloei organiseert rondritten per auto door de stad, teneinde aan Haarlem meer bekendheid te geven. 24. De heer D. de Zaaijer herdenkt den dag, dat hij gedurende 50 jaar werkzaam is bij de Haarlemsche Machinefabriek v/h. Gebrs. Figee. f Jhr. G. Boreel te Beverwijk, oud-lid van Gedepu teerde Staten van Noordholland. 25. f De heer J. H. van Heteren, vroeger boekhandelaar te Amsterdam en oud-bestuurslid van de Vereeniging tot Bevordering der belangen van den Boekhandel. 26. f De heer C. Waeijhaert, oud-directeur der P.T.T. te Zandvoort. 27. In verband met het dreigend oorlogsgevaar zijn te Haarlem een 700-tal militairen ingekwartierd in het Kleverpark en omgeving. (Zie 30 September).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 180