149 SEPTEMBER 29. De Gereformeerde Kerk in Hersteld Vtrband koopt het voormalige gebouw van de St. JoóephegezeLlenvereeniging, Jansstraat 59, teneinde het tot kerkgebouw in te richten, f De heer J. P. Handgraaf te Santpoort, oud-wet houder van Velsen. 30. f De heer W. Cassee te Overveen, oud-aannemer, f De heer W. A. Klimbie, secretaris-penningmeester van Maatschappelijk Hulpbetoon te Heemstede. In verband met het geweken oorlogsgevaar maken de Muziekkorpsen Harmonie Crescendo en Ooslerkwartier muzi kale rondgangen. (Zie 2 October). OCTOBER 1. De 43-jarige arbeider F. wordt bij de Centrale Werk plaats door een Diesel-locomotief overreden en gedood. 2. f De heer G. J. Bouman, lid van den gemeenteraad. Hij wordt als zoodanig opgevolgd door den heer M. J. A. v. d. Storm. (Zie 13 December). f Zuster Cor van Gerve, verpleegster in Bethel a Sarepta. In verband met het feit, dat het oorlogsgevaar is geweken, wordt een dankstond gehouden in de Groote Kerk. 3. Mr. Y. J. H. van der Meulen, directeur van de Rotterdamsche Bankvereeniging te Amsterdam, wonende te Overveen, wordt benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Dr. J. B. Tielrooij, oud-leeraar aan het Gymnasium alhier en benoemd tot hoogleeraar aan de Universiteit te Amsterdam, aanvaardt zijn ambt. 5. De gemeenteraad verleent een crediet van j 100.000. voor den bouw van een school voor openbaar lager onderwijs aan het Florapark. (Zie 9 December). 6. De Jansslraatvereeniging viert haar 25-jarig bestaan. De heer F. Duijn is 25 jaar voorzitter. 8. Het voor rekening der Sovjet-Unie gebouwd schip bij de Werf Conrad wordt te water gelaten. De Minister van Onderwijs, Prof. Dr. J. R. Slote- maker de Bruïne, opent de School voor buitengewoon lager Onderwijs op de Stichting Meer en Bosch te Heemstede.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 181