151 OCTOBER 25. De Politie verbiedt het rijden der wilde auto-busdiensten op Amsterdam, wat tot eenige moeielijkheden aan leiding geeft. (Zie 11 October). Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan der rl. U. r wordt een jubileum-concert met historisch karakter gegeven in de Gemeentelijke Concertzaal. (Zie 28 en 29 October en 2 November). 26. Burgemeester en Wethouders deelen aan den gemeente raad mede bericht te hebben ontvangen van Gedepu teerde Staten, dat de regeering het aantal opcenten voor de gemeentefondsbelasting heeft gebracht van 55 op 75. 27. De heer Jac. van Maris, die 25 jaar bestuurslid is van de tooneelvereeniging Jacob van Lennep, wordt gehuldigd. 28. De heeren J. C. Tadema en Frits Schuurman worden benoemd tot eere-leden der H. 0. V. 29. Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan der H. O. wordt een receptie gehouden. Het Ned. Hervormde Kerkgebouw aan het Wilhelmina- plein te Heemstede is gerestaureerd en wordt in gebruik genomen. In het Kenaupark wordt een flatgebouw voor dames geopend. 30. In de Luthersche Kerk wordt een herdenkingsdienst gehouden ter gelegenheid van het 200-jarig^ bestaan van het Luthersche Oudelieden- en Weeshuis. Op 5 November d.a.v. houden regenten en regentessen een receptie. Ds. D. J. D. du Fossé doet zijn intrede als voorganger der Vrije Evangelische gemeente. NOVEMBER 1. Tot directeur der Strafgevangenis alhier is benoemd de heer J. DE Jonge, thans adjunct-directeur der Bijzon dere Strafgevangenis te Leeuwarden. Hij volgt alhier den heer G. G. Saveur op, die benoemd is tot directeur der Bijzondere Strafgevangenis voor mannen te 's-Gra- venhage. (Zie 18 November).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 183