NOVEMBER 11. Mejuffrouw Mary Fleischmann herdenkt haar 85sten verjaardag. Het korps iVLotordienst defileert voor haar. 12. In den Stadsschouwburg wordt Tilly Lus gehuldigd ter gelegenheid van haar 40-jarig tooneeljubileum. De ontwerp-gemeentebegrooting verschijnt. Het na- deelig saldo wordt geraamd op 1.284.200. 13. f De heer H. P. Deinum, oud-lid van den gemeenteraad en bestuurslid van vele Haarlemsche vereenigingen. 14. f De heer J. J. E. Duimelaar te Heemstede, gezag- voerder bij de K. L. M., als gevolg van de vliegramp te Schiphol. 15. Ten stadhuize wordt een bijeenkomst gehouden ter herdenking van het 50-jarig bestaan der Vereerliging Weldadigheid naar Vermogen. 17. In het gebouw van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst aan de Nieuwe Gracht is een fresco aangebracht, vervaardigd door den heer M. J. Lau. 18. Benoemd tot directeur van het Huis van Bewaring te Rotterdam de heer J. F. Beijerinck, adjunct-directeur der Strafgevangenis te Haarlem. In zijn plaats wordt benoemd de heer van Lochem, adjunct-directeur der Jeugdgevangenis te Zutphen. ■j* Ds. W. Bijleveld, predikant bij de Christelijk Gereformeerde Kerk te Haarlem (Gentrum). 19. In het perceel van de Firma Paanakker in de Groote Houtstraat heeft een waterstof-ontploffing plaats, welke veel schade aanbrengt. In het Kerkgebouw der Remonstrantsche Gemeente zijn twee gebrandschilderde ramen aangebracht, ver vaardigd door den heer G. Gerhards. 20. f Mr. O. Ter Haar, directeur van de Twentsche Bank, Kantoor Haarlem. (Zie 6 December). f De heer S. W. Hendrikse, directeur van de Scheep vaart- /Paatschappij De Oceaan. Beiden overlijden ten- gevolge van een auto-ongeluk op de Amsterdamsche Vaart. ■J* Ds. P. A. Klap, emeritus-predikant der Ned. Her vormde Kerk. 22. f De heer J. P. Haanschoten te Barneveld, oud-inspec teur der P.T.T. te Haarlem.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 185