DECEMBER 9. f Prof. Dr. A. H. de Hartog te Amsterdam, vroeger predikant te Heemstede en later te Haarlem 10. Ir. A. G. de Koningh, Chef der Centrale Werkplaats van de Nederlandsche Spoorwegen alhier, wordt benoemd tot chef van de afdeeling Materiaal dier Spoorwegen te Utrecht. In zijn plaats wordt met ingang van 1 Januari 1939 benoemd Ir. H. F. Ott de Vries, adjunct-chef. 11. t Dr. G. VAN DER Sleen, scheikundige. De Nederlandsche Zionistenbond houdt alhier zijn jaar vergadering. 12. De vergadering der Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur verwerpt de reorganisatievoorstellen. De heer J. A. B. Fibbe, accountant. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Armenraad wordt een tentoonstelling gehouden m het Frans Halsmuseum. (Zie 15 December). 13. Op het graf van den heer G. J. Bouman wordt een gedenksteen geplaatst, (Zie 2 October). 14. Aan den heer J. G. P. Sabel wordt bij Kon. Besluit vergunning verleend tot het aannemen van het eere- teeken van Ridder 1ste Klas der Orde van Wasa van Zweden. Mevrouw C. S. de Veer—Blok Wijbrands, een vooraanstaande persoonlijkheid in de Vrouwenbewe ging alhier. 15. In de raadzaal in het Prinsenhof wordt een vergadering gehouden van den Armenraad, waarin o.m. de secre taris, Mr. P. E. Barbas, een historisch overzicht geeft van den arbeid van dien Raad gedurende zijn 25-jang bestaan. (Zie 12 December). 16. Tot directeur van het Postkantoor te Haarlem is benoemd de heer J. C. Smid te 's Gravenhage met ingang van 1 Maart 1939. De Afdeeling Haarlem van den Protestantscb Chris te- lij ken Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel herdenkt haar 25-jarig bestaan. f De heer Jos. B. C. Slaghecke, directeur van het Kantoor Haarlem der Incassobank. 11

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 187