malen. De voorbereiding van het Jaarboek en de beide andere uitgaven, van de tentoonstellingen, voor drachten en excursies vereischten veel overleg en voorbereiding. Uw Voorzitter en Secretaris ontvingen een uit- noodiging tot bijwoning van den Officieelen Gala avond ter viering van de blijde gebeurtenis in ons Prinselijk Gezin, waaraan zij van harte gevolg gaven, om korten tijd daarna af te dalen in de zoo gerucht makende onderaardsche gangen, waarnaar onder de Hoofdwacht was gegraven. Laat ik U geruststellen, lezers, zij kwamen er weer heelhuids uit, daar zij na 1 meter gaans reeds aan het einde der afdaling waren. Wie weet, nu zich, naar onze zegslieden ons ver trouwelijk influisterden, een belangrijk knooppunt onder ons gebouw bevindt, welke ondergrondelijke aspecten zich voor Haerlem zullen voordoen. Voorloopig houden wij het echter nog bij het boven-aardsche. In eigen kring herdacht het bestuur twee heuglijke feiten: Mevrouw Sterck huldigden wij op 25 Juli met het bereiken van een leeftijd, welken Uw secre taris niet vermag te noemen. Wie echter dan nog, gelijk Mevrouw Sterck, zulk een werk- en levenslust bezit, is wel gelukkig te prijzen. Onze concierge, J. M. van Bommel, die op 28 Februari eveneens den zeventigjarigen leeftijd bereikte, wenschten wij van harte geluk en nog vele goede jaren. De herbouw van den molen De Adriaan en de voorgenomen plannen tot demping van de Bakenesser- gracht bezorgden ons veel arbeid. Vooruitloopend op het volgende jaarverslag kan ik bij U als bekend veronderstellen, dat de gracht niet alleen behouden zal blijven, maar dat zij ook een belangrijke verbetering zal ondergaan. De Gemeenteraad voteerde eveneens

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 18