een bedrag voor den nieuwen Adriaan, maar Gedepu teerde Staten van Noordholland onthielden aan dit besluit helaas de zoo noodige goedkeuring. Een on verwachte tegenslag, die ons niet ontmoedigd heeft. De plannen zijn geenszins van de baan, naar een oplossing in bevredigenden zin wordt nu ook bij de verdeeling van het batig slot der Frans Hals tentoonstelling de molen buiten beschouwing wordt gelaten nog steeds gestreefd. Ook de monumenten verordening, die elders reeds zoovele baten afwierp, kwam voor Haarlem nog niet tot stand. Het verdriet ons zeer, dat wij thans met deze mededeelingen moeten volstaan; laten wij hopen, dat de komende jaarver slagen U in dit opzicht betere resultaten zullen melden. Het bestuur ontving verder een uitnoodiging tot het bijwonen van een concert in de Groote of St. Bavo- kerk op 13 September, ter herdenking van het 200-jarig bestaan van het groote orgel. Op 20 Augustus daaraan- voorafgaande hoorden wij als gast van de Stichting Haarlem's Bloei het Beiaardconcert aan, dat de blinde Stadsbeiaardier van Zwolle op het klokkenspel van de St. Bavo gaf. De heer J. Huijsen, fotograaf te dezer stede, noodigde ons tot een bezoek aan zijn tentoonstelling Haarlem's schoonheid, bestaande uit ruim honderd fotowerken. Tenslotte werd Uw Voorzitter benoemd tot lid van het Algemeen Bestuur van de Stichting Haarlem's Bloei en nam hij zitting in de jury voor den door deze instelling uitgeschreven fotowedstrijd. Met geschenken werden we ruimschoots verblijd. De heer G. Kerkhoff schonk ons een teekening van zijn hand, betrekking hebbende op de geruchtmakende slooping der Dobbelsteentjes (Kommiezenhuisjes bij het Plein). Mevrouw van Holkema-de Breuk gaf een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 19