13 nauwkeurige plichtsbetrachting, vervulde hij met eere het hem zoo lieve ambt van Notaris van 1 Februari 1889 tot 1 Februari 1922; velen in Haarlem en omgeving herinneren zich hoe hij met volle toewijding zich aan het Notariaat gaf en dit onkreukbaar diende. Notaris Beets, gewoon zichzelf de hoogste eischen te stellen, mocht daarin vinden eene groote waar deering van het publiek, zich openbarende in steeds toenemende praktijk en de vele werkzaamheden deden hem vanzelfsprekend aandringen bij zijn personeel om gelijken ijver te betrachten, wat niet altijd in den smaak viel, ook uit de overweging van den, in ver houding tot thans, zeer langen arbeidsduur (dag en avond), maar toch gaf dit geen aanleiding tot eenig conflict, als zijnde zulks toen usance en het voorbeeld van den meester vervaagde het onbehagelijke, terwijl ten slotte het harde werken niemand kwaad heeft gedaan, integendeel I De buitengewone drukke Notarispraktijk was wel oorzaak dat er voor Beets weinig tijd beschikbaar bleef om zich veel te kunnen geven aan het openbaar leven in de hem zoo aan 't hart liggende gemeente Haarlem; toch vervulde hij op maatschappelijk gebied en zeer tot genoegen van zijne mede-bestuurders, o. a. nog de volgende functies: Regent, Bewaarschool St. Barbara Gasthuis, Bestuurslid, afd. Haarlem, Nederl. Tooneelverbond, idem Haarlem's Leesmuseum, idem Kweekschool Maatsch. Nut van 't Al- meen, Commissaris Alg. Noord-Hollandsche Verzekerings Maatschappij Het Familieleven, waarin hij wel het middelpunt

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 25