29 Raden van Beroep, waarbij hun taak nog meer ambtelijk werd toegespitst, gaf hem aanleiding dit in het Haagsche Maandblad van Februari 1928 ,,een gevaarlijk experiment" te noemen, dat hij uitvoerig en overtuigend bestreed. Of dit verzet van zijn voorzitter van invloed is geweest op het besluit tot opheffing van den Raad van Beroep te Haarlem, kan uiteraard slechts door ingewijden worden beoordeeld. De rechtzoekenden te Haarlem zijn er niet op vooruitgegaan, daar zij zich nu, met opoffering van reiskosten en veel meer tijd verlies, tot één der te Amsterdam gevestigde colleges moeten wenden. Volledigheidshalve zij nog vermeld, dat Pijnacker vele jaren secretaris was van Teyler's Stichting, en voorts rechter-plaatsvervanger in de Arr. Rechtbank en lid van het College van Regenten over de gevange nissen te Haarlem. In Mr. Pijnacker Hordijk heeft onze stad al had hij zich de laatste jaren buiten hare grenzen gevestigd een harer meest toegewijde burgers verloren, die haar met name in den tijd van zijn secretariaat onschatbare diensten bewezen heeft en in tal van andere betrek kingen blijk heeft gegeven van zijn groote liefde voor de stad zijner inwoning en het publiek belang heeft gediend. Aan het verzoek van den voorzitter van „Haerlem" om in dit Jaarboek enkele bladzijden aan de nagedachte nis van Mr. Pijnacker Hordijk te wijden, heb ik gaarne voldaan, omdat daardoor de dankbare herinne ring verlevendigd werd aan een 50-jarige trouwe vriendschap, gepaard aan gemeenschappelijken arbeid in den Gemeenteraad van Haarlem en in den Raad van Beroep voor de Directe Belastingen. Ernst H. Krelage.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 47