Marie C. van Zeggelen. 37 een mand vol bloemen waarmede zij dan haar kamer voor de ontvangst versierde. Maar niet alleen voor zichzelve deed zij dat, neen, al haar gasten gingen met een bouquetje naar huis. Zoo kregen wij haar werkelijke bloemen maar ook haar literaire bloemen hebben voor ons gegeurd. Tot op hoogen ouderdom heeft zij meegewerkt aan verschillende tijdschriften en het langst aan „Het Nieuws van den Dag" en het „Handelsblad". Haar Zondags-artikelen waren een ware verkwikking en moeilijk was het te gelooven dat zij geschreven waren door een tachtig-jarige en niet door een schrijfster van twintig jaar, maar zij was ook een schrijfster onder de bloemen! Zóó, als een schrijfster onder de bloemen willen wij het beeld van Geertruida Carelsen voor ons halen en dan zullen er onder de ouderen van ons zijn, die haar dankbaar gedenken om haar trouwe, en oprechte vriendschap. Onvergetelijk zal voor hen zijn dat altijd dankbare, liefdevolle hart, dat, tot in de laatste levensuren, toen de klare oogen met blindheid geslagen waren tijd en plaats voor den levendigen geest slechts chaotisch bestonden, jubelde en dankte voor het leven dat het geschonken was. „Geertruida Carelsen dankt alle, alle goeden vrienden 1" Dit waren de laatste woorden die ik van ons aller vriendin, aan haar langdurig ziekbed staande, mocht opvangen, en zij vormen, dunkt mij, een waardig slot voor dit korte overzicht van haar welbesteed, mooi en arbeidzaam leven.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 57