heid en waardeering genoot. Hij behoorde niet tot degenen, die gaarne aan den weg timmeren en de openbare belangstelling nastreven. Zijn medische taak zou hem hiertoe trouwens weinig gelegenheid gelaten hebben. Een uitzondering maakte hij, als groot bewonderaar van de Fransche cultuur, door zijn langjarige deel neming aan de leiding van de Alliance Fran5aise. De Fransche regeering erkende zijn verdiensten in dit opzicht door hem eerst tot Officier de 1'Académie Fran^aise, later tot Ridder van het Legioen van Eer te benoemen. Gedurende den grooten oorlog gaf hij zich tevens veel moeite voor het onderbrengen van een aantal kinderen uit mijnwerkersgezinnen in het bezette deel van Frankrijk, te Vogelenzang. De verzorging dezer kinderen geschiedde vier jaar lang mede onder zijn leiding. Verder namen de uitoefening der medische praktijk en de voortgezette studie van de evolutie der medische wetenschap zijn denken en krachten buiten de bemoeiin gen van zijn gezinsleven geheel in beslag. Wanneer een leek op medisch gebied als schrijver dezes, een poging doet om de persoon van Jessurun te teekenen, moet hij zich uiteraard ten aanzien van diens werkzaamheid op geneeskundig gebied beperken tot het uiting geven aan de wetenschap, dat Jessurun een sieraad was van zijn even schoon als veeleischend beroep. Hij was een ernstig, degelijk man, van onbe sproken integriteit in alle dingen des levens en hij heeft zeker in de eerste plaats deze karaktereigen schappen in vollen omvang doen gelden in de uitoefe ning van het beroep, dat hij zich koos. Geleid door een sterk verantwoordelijkheidsgevoel en als weinig menschen de overtuiging bij anderen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 61