40 wekkende van een diepe liefde voor het leven en de menschheid, moet hij zijn uiterste kennis en kracht gewijd hebben aan het speciaal terrein der genezing van de lijdende menschheid, waarop hij zich bewoog. Er zijn trouwens ook voor dezen, zichzelf zoo weinig zoekende, gelegenheden geweest, waarop uit wijden kring de waardeering voor den medicus Jessurun tot uiting kon komen, zooals bij zijn zilveren ambtsjubileum op 23 Maart 1920. De hoogere dingen des levens hielden den levendigen en ontvankelijken geest van Jessurun sterk bezig. Hij was een groot kenner van den bijbel en citeerde met voorliefde uit het Boek der Boeken, dat hem oneindig veel schoons, leerrijks en ook troostrijks moet geschon ken hebben in moeilijke oogenblikken, die ook in zijn leven, als in dat van ieder mensch, zullen zijn voor gekomen. Hij was stellig geen stug man van nature en nog minder een onvriendelijk mensch, maar hij uitte zich niet sterk en was van een zekere geslotenheid die men, als behoorende tot het geheel van zijn figuur, leerde te aanvaarden, zonder dat de achting en waar deering voor zijn persoon er in het minst door werden beïnvloed. Zoolang het hem mogelijk bleef, heeft hij het werk dat hem lief was voortgezet, ongetwijfeld in de eerste plaats uit een gevoel van plicht jegens de menschheid, die hij op deze wijze had verkozen te dienen. De ziekte die hem tenslotte tot heengaan heeft gedwongen, had een langzaam verlooptoen haar ontwikkeling hem de voortzetting van zijn bezigheden belette, be rustte hij moedig in het lot, welks uitkomst hij door zijn medische scholing duidelijker dan anderen voor oogen zag. Zelfs zij, die wisten zich onder zijn beste vrienden te mogen rekenen, hoorden bij hun informatie

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 62