48 Zoo geeft Vosmerus in zijn titel industria G-Thybaut repertis ac sinceré vna cum reliquorum principum figurisreeds aan, dat de afbeel dingen in zijn werk, waarvan H. Goltzius graveur was, een soort compositum vormen van wat Thibaut gezien had en van wat bewaard was. In 1584 geeft Ph. Galle, van de bekende Antwerp- sche graveursfamilie, weer andere afbeeldingen voor het Leven der Graven, beschreven door den Leidschen geleerde Barlandus, afbeeldingen die in 1588 te Antwerpen zijn herdrukt. Van Someren geeft in zijn Catalogus van Ned. Portretten nog een uitgave aan van P. van der Heere te Amsterdam (zonder jaartal vermelding) met prenten van Goltzius. De historicus P. Scriverius deed „met ongemeene kosten en onnavolgelijke kunst" zooals van Alkemade schrijft, borstbeelden naar de gravenportretten in koper snijden, en in 1650, met een beschrijving, als een prachtwerk uitgeven bij den Haarlemschen drukker Soutman, een werk, dat hij opdraagt aan de Staten van Holland. De gemeentearchivaris Mej. Dr. G. Kurtz, die geen gelegenheid verzuimt ons aan te toonen hoeveel waardevolle gegevens op elk gebied in ons archief te vinden zijn, zond ter tentoonstelling eenige posten in betreffende deze portretten. Zoo vond zij, dat in 1697 Jacob Beverwijk van de Haarlemsche regeering verlof krijgt om de schilderingen te doen copieeren. Zeer waarschijnlijk waren deze copieën bestemd voor de reeds genoemde folio uitgave van Melis Stoke van 1699. Dezelfde platen zijn gebruikt voor F. Halma's „Tooneel der Vereenighde Nederlanden" (Leeuwarden

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 72