bezoek aan de Willibrord Tentoonstelling en de Ten toonstelling van Utrechtsche miniaturen moesten door de tijdsomstandigheden vervallen, evenals de excursie naar 's-Hertogenbosch. Gelukkig herstelde Haerlem zich spoedig van den schok, welken zij door de mobili satie had gekregen: op 11 September konden de leden worden uitgenoodigd tot het bijwonen van een lezing met lichtbeelden ,,100 Jaar spoorwegen in Neder land", uit te spreken door den heer H. Asselberghs, directeur van het Nederlandsch Spoorwegmuseum te Utrecht. Deze bijeenkomst kwam in samenwerking met de plaatselijke afdeeling van het Algemeen Neder landsch Verbond tot stand. Op 21 October geschiedde de traditioneele wandeling op Elswout te Overveen, een traditie, welke helaas tot het verleden behoort, aangezien het landgoed voor bezoekers sindsdien ge sloten is. De rentmeester, de heer J. S. M. Vrijland, had in het poortgebouw een zeer belangwekkende tentoonstelling ingericht van afbeeldingen en kaarten betrekking hebbende op Elswout. Het vereenigingsjaar werd op 19 December besloten met een voordracht van Mevrouw J. M. SterckProot over het onder werp „Haarlem achter het front in 1799." De samenstelling van het bestuur onderging geen wijzigingen, al moest uiteraard Uw secretaris worden vervangen. Mr. C. M. J. DE Jongh verklaarde zich bereid als loco-secretaris op te treden, over welke bereidwilligheid het bestuur zich zeer verheugde. De heeren Mr. A. J. Enschede en J. D. Rutgers van der Loeff, die periodiek aftraden, werden op de Alge- meene Vergadering bij acclamatie herbenoemd. Laatst genoemde had zijn 35ste jaar als bestuurslid vervuld, een gebeuren, dat het bestuur meende niet zonder meer te kunnen voorbijgaan; hem, die gedurende

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 12