105 terpe". Vele Haarlemmers, die voldoende bekwaam heid hadden, waren lid van het Orchest; ik herinner mij van hen: VAN der Elst, den wijnkooper, VON der Möhlen, zoon van den oprichter der bekende manu- facturen-zaak op de Groote Markt, Bernhardt, kapel meester van het regiment huzaren, Mulder, kapel meester van de muziek der dienstdoende schutterij, E. Appy, H. W. C. Schmölling, Emmerik, Johs. Bastiaans, organist van het orgel in de Groote Kerk, Lalau, hoofd eener opleidingsschool, Strating, vroeger kapelmeester der dragonders, ook Pilger, een veel genoemde banketbakker en (gezwegen van de in Tadema's Jeugdherinneringen genoemde dilettanten) Martin, fluitist van de Haarlemsche schutterij muziek en vele Wieganten, zoons van den pianohandelaar in de Groote Houtstraat. Weidner bereikte een hoogen leeftijd; op zijn 80sten jaardag bracht ,,Zang en Vriendschap" hem een serenade. Een destijds befaamd onderwijsman woonde op no. 13: J. W. van Dapperen, die veel privaat-lessen gaf, gezeten in een klein kamertje aan straat. Bekende Haarlemmers hebben van zijn onderwijs profijt gehad o.m. de latere archivaris C. J. Gonnet, dokter VAN den Berg, F. Smit Kleine, Mr. W. Jager Gerlings, een zoon van den onderwijzer J. J. Knoop, die zijn school had te zamen met Prinsen Geerligs in de Jacobijnestraat. In het laatste huis vóór de Ridderstraat woonde in mijn eerste jongensjaren iemand die ten Kate heette; later was daar de zaak van den bierhandelaar Boom. Nazaten van de beroemde vlootvoogden Evert- sen woonden op den anderen hoek van de Ridderstraat op no. 17. De vader was er herbergier. De herberg had aan de voorpui een begroeiing van 't groen van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 137