107 zich met een lint in de Haarlemsche kleuren getooid tusschen de leden in op schaatsen voortbewoog, stond de heele familie onder de toeschouwers bijeen om van die eer getuige te zijn. Mr. Tj. Mulier heeft zich in den tijd van den Fransch-Duitschen oorlog onderscheiden door ook in Haarlem een keurvereeniging van scherpschutters op te richten. Deze scherpschutters droegen een witte uniform en hadden zoo iets als een steek op als hoofddeksel. Bij gelegenheid van een wapenschouw stonden zij op den rechtervleugel van de overige troepen. De heer Mulier droeg dan ook een prachtige witte krijgs- kleedijeen vederbos van glanzende zwarte veeren op zijn steek maakte van zijn uitdossing een mooi geheel. Hij was de aanvoerder dezer afdeeling scherp schutters en regelde alles tot in onderdeelen. Zoo ging het verhaal dat hij door een onderadjudant van het krijgsvolk te voet zich liet onderwijzen in de gebruike lijke krachtbewoordingen voor het aanvuren van de manschappen onder zijn bevel. Voor mij staat het vast dat, in het geval Nederland in den toenmaligen oorlog zou zijn betrokken geworden, de aanvoerder en zijn scherpschutters nooit zouden zijn teruggekomen, zoo zeer zou zijn plicht als krachtig en voortvarend vaderlander die hij was hem er toe gebracht hebben op de gevaarlijkste punten aanwezig te zijn. Op Kruisstraat 23 was, ook reeds vóór 1860, een groentezaak van Tiboel. Na hem heeft zijn huis slechts tweemaal een andere bestemming gekregen: eerst had Hangjas er een zaak voor den verkoop van oudheden, vervolgens is het tot een koffiehuis geworden en dit tot heden gebleven. Tot besluit volge hier een Haarlemsche herinnering 8

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 139