zoovele jaren zijn beste krachten aan Haerlem heeft gewijd en bijna evenveel jaren het penningmeester schap heeft bekleed, komt zeker een gepaste hulde toe. Steeds weer de eindjes van het zilveren koord aan elkaar te kunnen knoopen en gelijk een toovenaar maar dan zonder kunstgrepen te kunnen aantoonen, dat er vrijwel elk jaar een zilver draadje is bijge komen is een kunst, die lang niet ieder verstaat. Moge de Vereeniging Haerlem nog vele jaren den heer Rutgers van der Loeff in haar midden behouden! Het Jaarboek 1938 verscheen op den gezetten tijd en ook zijn opvolger wordt U thans aangeboden. Het aantal leden daalde een weinig van 533 tot 526, ook al een gevolg van de tijdsomstandigheden. Moge het voor U allen een aansporing zijn voor nieuwe leden te zorgen, opdat de groei der laatste jaren wederom aanvangt. Het bestuur vergaderde in 1939 meermalen om al wat Haerlem aan belangtte behartigen. Niet zonder resul taat want bleef niet mede dank zij onze actie, waartoe wij den steun van talrijke zustervereenigingen en parti culieren ontvingen, de Bakenessergracht gespaard en getuigt niet de eerste afbeelding in het Jaarboek 1938 van de zeer geslaagde restauratie van perceel Burgwal 26, waarvoor een bijdrage uit de kas werd verstrekt. Uw voorzitter gaf verder het goede voorbeeld door de gevels van de huizen Ged. Oude Gracht 91 en 93 grondig te doen herstellen door den ons allen bekenden architect A. A. Kok, die dit werk met liefde en kennis van zaken op wel zeer gelukkige wijze volbracht. De beide perceelen vormen in hun huidigen toestand een sieraad in het stadsbeeld. Op 10 October bracht het bestuur een bezoek aan het vroeg 17de eeuwsche Jachthuis de Koekkoek,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 13