thans in het bezit van den heer M. C. Koning. De restauratie van het geheel en van onderdeelen als het tongewelf je, dat op zolder voor de schuilkerk was gemaakt, en de haardplaat, waarop de verovering van de Zilvervloot is voorgesteld, welke met be hangsel was beplakt, geschiedde met veel zorg en smaak. Een woord van dank aan den eigenaar en aan den hersteller, wederom den heer A. A. Kok, is alleszins op zijn plaats. Een tiental leden der Haagsche Volksuniversiteit bracht op 27 October een kort bezoek aan Haarlem. Het gezelschap werd door den Voorzitter op de Hoofd wacht welkom geheeten. Mevrouw Sterck vertelde een en ander over de grafelijke portretten in het Stad huis, die daarna werden bezichtigd. Vervolgens ging de wandeling langs het Hofje van Loo en den Doelen naar het Frans Hals Museum, waar Mejuffrouw Dr. Kurtz een verzameling van prenten en kaarten over het beleg der stad had bijeengebracht, waarbij zij een toelichting gaf. Met geschenken werden wij wederom ruimschoots bedacht en ditmaal wel in het bijzonder. Ons lid wijlen Notaris B. H. Grijseels legateerde aan de Vereeniging een bedrag van f 300.vrij van alle rechten, benevens een aantal boeken en platen op onze stad betrekking hebbend. De heer W. P. J. Overmeer schonk ons zijn verzameling prentbriefkaarten van Haarlem en omstreken, een collectie welke haar weerga niet vindt. Zij geeft een volledig overzicht van de wijzigingen in het stadsbeeld en de landelijke omgeving gedurende een tijdvak van welhaast 45 jaar. Het ligt in het voor nemen van den schenker en van het bestuur door een tentoonstelling de leden in de gelegenheid te stellen met deze unieke verzameling, waarvan het bezit niet

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 14