119 22. De heer Ch. L. van de Bilt, oud-lid der 2e Kamer Staten Generaal, herdenkt zijn 70sten verjaardag. 23. De Haarleméche Boekenweek wordt ingezet met een bijeenkomst in den Stads-schouwburg, waarin o.m. de burgemeester, Dr. J. E. Baron de Vos van Steen- wijk, een rede uitspreekt. 24. f De heer J. ZuiDWEG, oud-hoofd der O.L. School te Spaarndam. 25. f Dr. M. Colenbrander, arts te Heemstede. De heer J. H. Huyboom is 50 jaar in dienst bij de N.V. R. Bijvoet en Co., bloemisten te Overveen. Hem wordt de eere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend. 27. f De heer J. Roodnat te Utrecht, vroeger hoofd der R.K. School in de Cruquiusstraat te dezer stede. Onze oud-stadgenoot, Dr. W. C. VAN Unnik, thans predikant der N.H. gemeente te Opperdoes, is foe" gelaten als privaat-docent aan de Leidsche Universiteit, en opent zijn colleges met een openbare les. MAART 1. De heer I. Petrovitch te Zandvoort, ontvangt van de regeering van Joegoe Slavië een onderscheiding wegens aan zijn vaderland bewezen diensten gedurende den wereldoorlog. De heer J. C. Smid te 's-Gravenhage, die benoemd is tot directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier, aanvaardt dit ambt. 2. f De heer Iz. van Campen, oud-architect bij het gemeentelijk Bouw- en Woningtoezicht alhier. De heer Herman Moerkerk, kunstschilder, herdenkt zijn 60sten verjaardag. Te zijner eere wordt in zijn geboortestad 's -Hertogenbosch een tentoonstelling van zijn werken gehouden. De heer G. H. VAN Looij herdenkt het feit, dat hij gedurende 50 jaren kapper is. 3. Nabij de Cruquius brandt de daar staande fabriek van den graanhandel Van Wijk en Kat uit. 4. f De heer J. Hellingman, directeur van de HeUingman- Bouwmaatóchappij

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 151