124 MEI Als opvolger van den pastoor H. P. A. van Dijk is benoemd pastoor F. Luhn. (Zie 11 April). 3. De gemeenteraad verleent eervol ontslag aan Dr. L. C. Kersbergen als geneesheer-directeur van het St. Elisa- beths-gastbuis wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd. (Zie 6 Juli). Besloten wordt, dat de heer G. D. Gratama tot 31 December 1940 directeur van het Frans Halsmuseum zal blijven. Het aantal werkloozen is thans gedaald tot beneden de 5000. 4. Het 150-jarig bestaan van het Departement Haarlem van de Alaatschappij tot Nut van t Algemeen wordt herdacht. 6. f Mevrouw A. M. H. Robert-Fleumer. De vlag is geplaatst op het dak van den nieuwen vleugel van het Stadhuis. Het Bloemendaalsche Huid'waarin meisjes worden opgenomen, die een aanvullende opvoeding noodig hebben, is geopend in het gebouw ,,Eben Haezer" aan de Bosch en Duinlaan 2a te Bloemendaal. 9. De Haarlemsche Azijnmakerij ,,De Boog" bestaat 350 jaar. Dit feit wordt herdacht. D. f De heer R. Oudes te Aerdenhout, directeur van de N.V,,Aerbu<s" en bestuurslid van de IJsclub voor Haarlem en Omstreken. 12. In de Hertzogstraat breekt in den nacht een brand uit, waarbij de 25-jarige bewoner P. d. l. Ch. om het leven komt. Als verdacht van genoemden bewoner vermoord althans zwaar mishandeld te hebben en daarna den brand te hebben gesticht om zijn misdrijf te verbergen, wordt op 15 Mei d.a.v. de 32-jarige verzekeringsagent V. gearresteerd. De Begijnhof-Kapel in de Jansstraat wordt als kerk gebouw van de Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband in gebruik genomen. Dit kerkgenootschap hield tot dusver zijn godsdienstoefeningen in ,,Het Blauwe Kruid' aan de Oude Groenmarkt. (Zie 1 Augustus). In de hal van Kinder bewaarplaats Haarlem Noord is een gedenkplaat aangebracht ter nagedachtenis van wijlen Mevrouw S. de Veer-Blok Wijbrandi.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 156