14 Het is 25 jaar geleden, dat bij de Grafische Inrichting van JoH. Enschede en Zonen de offsettdrukkerij haar intrede deed. 18. Op het graf van wijlen Ds. W. Bijleveld, in leven predikant bij de Christelijk Gereformeerde Kerk alhier, wordt een gedenkteeken onthuld. Nationaal concours ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van ,,Arti et Religione 19. De heer C. ten Boom herdenkt zijn 80sten verjaardag. Hij wordt bij deze gelegenheid benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Jos. van der Velden, directeur van de R. Katholieke leeszaal, promoveert tot doctor in de rechtsgeleerdheid. 20. De jaarlijksche vergadering van de Hollandsche /Haat- schappij der Wetenschappen wordt bijgewoond door Prins Bernhard, protector der Maatschappij. Op het graf te Heemstede van wijlen Ds. C. J. VAN Paassen wordt een gedenkteeken onthuld en aan de familie overgedragen. 21. f De heer J. W. A. Beijnes, oud-directeur van de Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens, firma J. J. Beijnes. f De heer J. P. de Klerk, gemeenteontvanger. 23. De Immanuelkerk der Ned. Hervormde gemeente Schoten wordt in gebruik genomen. Ontbinding van de Heemsteedsche Burgerwacht. 24. f De heer J. Elles, hoofdinspecteur bij den gemeente lijken dienst van Openbare Werken. 25. Een werklooze, wonende in de Caninefatenstraat, brengt zijn echtgenoote en zijn 2-jarig dochtertje in een vlaag van waanzin om het leven. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit aan de Haarlemscbe Orkestvereniging een jubileum-gift van/500 te schenken. Het Hofje van Loo bestaat 450 jaar. 28. f De heer Bas Timmerman, lid van de Voetbalclub E.D.O., overlijdt plotseling bij den wedstrijd op dezen dag in het Noorder-Sportpark. (Zie 5 September). 30 f De heer J. Moov Jr., bloembollen-exporteur en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 157