JULI De welbekende celwagen wordt ook te Haarlem ver vangen door een auto voor het vervoer van gevangenen. 2 f De heer Heinz Tobi te Bloemendaal, componist. 3! De heeren P. Besse en J. G. N. Leurs, respectievelijk controleur en conducteur bij de N.Z.H. Tramweg- Maatschappij, herdenken hun 40-jarig dienstverband. Aan eerstgenoemde wordt de zilveren eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toegekend en aan laatstgenoemde de bronzen eere-medaille verbonden aan dezelfde Orde. f Mevrouw M. de Voogt-Aberson alhier, tengevolge van een auto-ongeluk in Haarlemmermeer. 4. f De heer F. Stellenboom, oud luitenant-kolonel der Infanterie. 5. Verkiezing van leden voor het College van Oedepu- teerde Staten in Noordholland. Herkozen worden Mr. J. B. Bomans, Mr. P. J. Witteman, Ed. Polak, A. W. Michels, Mr. A. Bruch en gekozen Mr. M. Slingenberg in de vacature D. Kooiman. 6. De Haarlemscbe Sportweek wordt geopend. Dr A H. Haentjens herdenkt zijn 40-jarig predikant schap 'bij de Renwnstrantsche Kerk. (Zie 29 October). Dr. L. C. Kersbergen neemt afscheid als geneesheer- directeur van het St. Elisabethsgasthuis. Bij het Spaar huis te Haarlem wordt een tekort ontdekt van 183.000. De directeur wordt in verband hiermee in arrest gesteld. Vele kleine spaarders zijn hiervan de dupe. 8. Op het landgoed ELswout wordt een vergadering ge houden van ambtenaren in Overheidsdienst voor „bezinning tot geestelijke- en moreele herbewapening 9. Ds. W. H. H. Dijkman, emeritus-predikant der Wed. Hervormde Kerk, viert zijn 85sten verjaardag. 15. De heer O. A. Houwen neemt afscheid als directeur van de Da Costa Kweekschool. Hij wordt opgevolgd door den heer D. Fokkema te Utrecht. f De heer J. J. van Kempen te Bloemendaal, reizend zendeling voor de Inwendige zending in Noordbolland. f De heer J. C. Wolterbeek te Bloemendaal, oud- directeur van verschillende cultuur-ondernemingen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 161