AUGUSTUS 9. Mgr. P. J. BrüGEMANN, archivaris van het Bisschoppelijk Museum viert zijn zilveren priesterfeest. 11. t De heer Jos. de Lobel, oud-onderwijzer der R.K. school aan de Gedempte Oude Gracht en een bekend werker op sociaal gebied. 14. f De heer Th. Ruijgrok, oudste firmant van de Handelsdrukkerij aan de Gedempte Oude Gracht. 15. Mgr. P. Huibers, R.K. bisschop van Haarlem, viert zijn 40-jarig priesterfeest in de Kathedrale Kerk aan de Leidsche Vaart. Plebaan F. Filbry wordt benoemd tot eere-kanunnik van het Kathedraal kapittel van Haarlem. 19. f De heer H. van Wickevoort Crommelin van Berkenrode te Aerdenhout, oud-consul in Gaïro. 21. In het Hotel „De Leeuwerik" worden gedurende vijf dagen de bondswedstrijden gehouden van den Konink lijken Nederlandschen Schaakbond. Op 22 d.a.v. worden de deelnemers officieel ten stadhuize ontvangen. 22. f Ir. J. Bijl te Heemstede, ingenieur van den Haar lemmermeerpolder. 24. De vóór-mobilisatie wordt afgekondigd. (Zie 2» f De heer J. Eggeraat, voorzitter van de Volkstuinders- vereeniging Zonder werken niet/' 25. Aanbesteding van den bouw eener fabriek voor de N.V. Haarlemscbe Overhemden-industrie P. L. Kerkvliet aan de Stephensonstraat. Laagste inschrijver is J. Elskamp te Haarlem voor 64.463. 28. De mobilisatie wordt afgekondigd. (Zie hierover verder nog eenige nadere mededeelingen). f De heer F. J. L. Peltenburg, vroeger een bekend houthandelaar. Prof. Dr. A. F. Holleman is 80 jaar geworden. 29. De Burgemeester verzoekt aan de Burgerwacht bewa kingsdiensten bij belangrijke gebouwen te verrichten. De treinenloop Haarlem—Amsterdam^ wordt stop gezet in verband met de mobilisatie. Tram en bus nemen het vervoer over. De scholen en andere openbare gebouwen worden ingericht tot hulp-kazernes.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 163