AUGUSTUS W. Battem, hoofdopmaker, alle drie bij de N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken te Velden;).). van Koperen, magazijn-chef bij de N.V. Oltefabrieken Noë en Co. te Haarlem; alsmede mejuffrouw N. M. van der Wal, verpleegster te Heemstede. De bronzen eere-medaille aan P. Zwaanswijk alhier, voorman bij de Nederlanddche Spoorwegen; J. W. F. Nieuwveen, letterzetter bij de N.VDrukkerij voorbeen de Erven Loodjed en J. Groot Cz., voorheen 1ste kalen- dreur bij de N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken te Velden, alsmede aan mejuffrouw S. M. Schwab, in dienst van de familie Balk alhier. In de vergadering van den gemeenteraad neemt de Burgemeester afscheid van de leden, die niet meer zullen terug keeren in den raad. (Zie 5 September), onder wie ook de heer A. G. Boes, wethouder van onderwijs, die zich niet meer beschikbaar stelde voor een candidatuur. Voor den bouw van 29 kleine woningen aan den Harmenjansweg wordt door den raad een crediet verleend van ƒ89.750.' Voorts wordt besloten ter aflossing van de kasgeld- leening van ƒ2.500.000.— twee geldleeningen aan te gaan van ƒ1.800.000.- en van 700.000.' 31. Door de mobilisatie is de viering van den verjaardag van H.M. de Koningin afgelast. SEPTEMBER 1. In verband met de mobilisatie besluit het Comité voor de viering van het eeuwfeedt der Nederlanddche Spoorwegen en van het feit, dat voor honderd jaar de Camera Ubdcura verdcheen, de voorgenomen feesten uit te stellen tot Mei 1940. Dr E. A. M. Droog neemt afscheid als wethouder der gemeente Heemstede; in het Gezondheidshuis wordt te zijner eere een plaquette met zijn beeldtenis aan- g0 brftdit 2. In verband met de eventueele invoering van distributie kunnen de Haarlemmers hun distributie-kaarten in ontvangst nemen in de daartoe aangewezen gebouwen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1939 | | pagina 165